صفحه اصلی       اخبار        مقالات        گروه های صنعتی        دسته بندی محصولات        گالری        تبلیغات        تعرفه ها        درباره ما        تماس با ما       
در محصولات
در شرکت ها
    جستجوی پیشرفته 
به ایران قطعه خوش آمدید

ورود       عضویت
گزیده اخبار آرشیو
جدیدترین شرکت ها    
جدید ترین محصولات    
نمایشگاه ها    
بانک‌های آلمان برای سرمایه‌گذاری مشترک در ایران

امروز در بانک صنعت و معدن رئیس اتاق بازرگانی ایالت نیدرزاکسن آلمان و علی اشرف افخمی مدیر عامل بانک صنعت و معدن دیدار کردند.

افخمی در حاشیه جلسه مذاکره با هیات اقتصادی آلمان در جمع خبرنگاران، اظهارداشت: هیات آلمانی یک گروه 100 نفره و با تجربه در حوزه اقتصادی هستند.

وی افزود: در زمینه‌ مختلفی از جمله خودروسازی، پتروشیمی و تکنولوژی‌های جدید انرژی‌های نو، تولید برق و نیروگاه‌ها، صنایع داروسازی قابلیت سرمایه‌گذاری در ایران وجود دارد.

مدیرعامل بانک صنعت ومعدن با بیان اینکه نوع همکاری سرمایه‌گذاری مشترک خواهد بود، گفت: سرمایه‌گذاران آلمانی با شرکای ایرانی وارد مذاکره می‌شوند و ما هم به عنوان بانک تخصصی در کنار بانک‌های آلمانی برای تامین مالی این پروژه‌ها همکاری خواهیم کرد.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که راهکار خروج از رکود چیست، گفت: راه خروج از رکود سرمایه‌گذاری و حمایت مالی از واحدهای موجود است، زیرا بسیاری از واحدهای تولیدی زیر ظرفیت کار می‌کنند.

افخمی افزود: معتقدم حمایت بانک‌ها و دولت از آنها باید شتاب بیشتری بگیرد و بعد از اینکه توانستیم واحدهای موجود را حفظ کنیم، باید روی پروژه‌های جدید کار شود.

وی با بیان اینکه افزایش نقدینگی باید به صورت مدیرتی شده باشد، تصریح کرد: تزریق شدید نقدینگی موجب افزایش تورم و رشد فعالیت‌های سفته‌بازی و دلالی خواهد شد. اگر نقدینگی به صورت مدیریت شده تزریق شود، به خروج از رکود کمک می‌کند.

* نرخ سود در بانک‌های توسعه‌ای 20 تا 21 درصد است

مدیرعامل بانک صنعت و معدن در مورد کاهش نرخ سود گفت: بانک‌های توسعه‌ای نقش حمایت از واحدهای تولیدی را دارند و اگر بتوانند نرخ سود را پایین‌ بیاورند، به این هدف کمک بیشتری می کند. در زمانی که بسیاری از بانک‌ها تسهیلات با نرخ سود 27 و 28 درصد می‌پرداختند، بانک‌های توسعه‌ای مانند بانک صنعت و معدن با 20 و 21 درصد تسهیلات پرداخت می‌کردند.

*با دریافت یارانه نرخ سود را 5 درصد کاهش می‌دهیم

وی افزود: دولت در برنامه خود پرداخت یارانه سود تسهیلات را در نظر گرفته و اگر این امر محقق شود ما می‌توانیم نرخ سود تسهیلات را 4 تا 5 درصد دیگر پایین بیاوریم.

  انتقادات و پیشنهادات
نام و نام خانوادگی :  *
ایمیل :
متن پیغام :  *
 
 
 
بانک اطلاعاتی اصناف طرح های توجیحی شهرک های صنعتی عضویت در خبرنامه
با عضویت در خبرنامه ایران قطعه ، از جدیدترین اخبار و اطلاعیه های سایت مطلع شوید .
صفحه اصلی  |   درباره ما   |   تبلیغات در سایت   |   حریم شخصی کاربران   |   شرایط و ضوابط   |   نقشه سایت   |   تماس با ما
تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت محفوظ می باشد .
طراحی سایت