صفحه اصلی       اخبار        مقالات        گروه های صنعتی        دسته بندی محصولات        گالری        تبلیغات        تعرفه ها        درباره ما        تماس با ما       
در محصولات
در شرکت ها
    جستجوی پیشرفته 
به ایران قطعه خوش آمدید

ورود       عضویت
گزیده اخبار آرشیو
جدیدترین شرکت ها    
جدید ترین محصولات    
نمایشگاه ها    
نیاز صنعت و معدن به برنامه‌های کلان

به گزارش خبرگزاری فارس، محسن خلیلی عراقی فعال و پیش کسوت اقتصادی گفت: رکود تورمی بی‌سابقه دامن‌گیر کشور شده و خوشبختانه راه درمانی مشخص در پیش گرفته و بخش «تورمی» این بحران اقتصادی از رقم بالایی 40 درصد به زیر 15 درصدکاهش یافته که اقدامی بی‌نظیر است.

وی افزود: تدوام فضای رکودی فعلی می تواند مشکلات فراوانی برای اقتصاد کشور به وجود آورد، چنانچه تا کنون نیز شاهد بروز گوشه‌هایی از این پیامدها بوده‌ایم. از این رو برای حل مشکل رکود همان قدر که رهایی از تورم فزاینده لازم بود، ضروری است دولت باید برای درمان این مشکل نیز تدبیری اتخاذ کند.

خلیلی عراقی گفت: نکته مهم این است که رهایی از تورم و رکود به صورت همزمان نیازمند تدوین برنامه دقیق در قالب یک پارادایم مورد توافق عمومی است، بنا بر این هیچ اقدامی در این برهه زمانی به اندازه تلاش برای دستیابی و توافق بر سر چنین پارادایمی ضروری نیست.

این فعال اقتصادی کهنه کار گفت: واقعیت این است که سالیان متمادی تحریم‌های ظالمانه قدرت‌های بزرگ بر کشورمان تبعات سنگینی به دنبال داشته است که در نتیجه آن قدرت خرید ما نزول کرده و موجودی تولیدات صنعتی در انبارها افزایش یافته و پیامد تلخ تنگنای مالی و عدم سرمایه‌گذاری را دامن‌گیر کشور کرده است. اکنون باید با تلاش‌ دولت سایه شوم تحریم‌های اقتصادی از اقتصاد ما برداشته شود، بنا بر این لازم است با وجود همه دشواری‌ها و سختی‌ها به سمت تدوین سیاست های کلان در حوزه های مختلف مانند صنعت و معدن حرکت کنیم.

عضو هیأت نمایندگان اتاق ایران در تشریح اقدام لازم برای خروج از رکود گفت: اقداماتی که برآمده از نظرات کارشناسی مجموعه تشکل‌های بخش خصوصی است می تواند بیشتر به دولت کمک کند. اقداماتی همچون پرداخت بدهی‌های دولت به پیمانکاران، توجه بیشتر به سمت تقاضا از طریق نقش پیشران دادن به صنایع مصرفی بادوام، انتشار کارت‌های اعتباری، سمت دهی منابع حاصل از هدفمندی یارانه‌ها به تولید به جای توزیع همگانی آن باشد.

  انتقادات و پیشنهادات
نام و نام خانوادگی :  *
ایمیل :
متن پیغام :  *
 
 
 
بانک اطلاعاتی اصناف طرح های توجیحی شهرک های صنعتی عضویت در خبرنامه
با عضویت در خبرنامه ایران قطعه ، از جدیدترین اخبار و اطلاعیه های سایت مطلع شوید .
صفحه اصلی  |   درباره ما   |   تبلیغات در سایت   |   حریم شخصی کاربران   |   شرایط و ضوابط   |   نقشه سایت   |   تماس با ما
تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت محفوظ می باشد .
طراحی سایت