صفحه اصلی       اخبار        مقالات        گروه های صنعتی        دسته بندی محصولات        گالری        تبلیغات        تعرفه ها        درباره ما        تماس با ما       
در محصولات
در شرکت ها
    جستجوی پیشرفته 
به ایران قطعه خوش آمدید

ورود       عضویت
گزیده اخبار آرشیو
جدیدترین شرکت ها    
جدید ترین محصولات    
نمایشگاه ها    
حضور آمریکایی‌ها در عرصه‌های اقتصادی ایران منع حقوقی ندارد

معاون حقوقی رئیس‌ جمهور گفت: کشو‌رهایی که ایران آنها را به رسمیت می‌شناسد، از جمله آمریکا، مشکلی برای حضور و سرمایه گذاری آنها در کشور ما وجود ندارد.

الهام امین‌زاده اظهار کرد: در آیین‌نامه‌های رفع موانع تولید رقابت پذیر، قوانینی به تصویب رسانده‌ایم که اجرای آنها می‌تواند به توسعه کار آفرینی و به کار آفرینان کمک کند.

وی افزود: 18 آیین‌نامه در این باره تصوب شده است که تسهیلاتی برای بخش خصوصی و معافیت‌های مالیاتی کارآفرینان و صادرات در نظر گرفته شده است.

امین‌زاده خاطرنشان کرد: ما با خلأ قانونی روبه‌رو نیستیم بلکه مشکل عدم اجرای آنها است.

معاون حقوقی رئیس‌ جمهور گفت: دولت مسئولیت اطلاع رسانی این قوانین را به‌عهده دارد تا مردم بتوانند از آن استفاده کنند. همچنین اجرای این قوانین نیز به‌عهده دولت است تا منجر به شکوفایی اقتصاد کشور شود.

این مقام مسئول تأکید کرد: این قوانین اکنون تصویب و ابلاغ شده و مورد استقبال بخش خصوصی نیز قرار گرفته است و تنها باید به مرحله اجرایی برسد.

معاون حقوقی رئیس جمهور با بیان اینکه درمواردی بوروکراسی بی‌مورد و مجوزها و گواهی متعدد، وقت فعالان اقتصادی را می‌گیرد، ابراز کرد: کارآفرینان در صورتی که قانونی برای کسب‌ و کار خود دارند به ما اطلاع دهند تا ما در سامانه خود مورد بررسی قرار دهیم و در صورت فراوانی برای اصلاح آن اقدام می‌کنیم.

سامانه دریافت مشکلات حقوقی کسب و کار به‌زودی رونمایی می‌شود

امین‌زاده گفت: در این سامانه، از فعالان بخش خصوصی تجارت، سرمایه‌گذاری، صنعت، کارآفرینی و تولید دعوت می‌کنیم که در صورتی که با موانع حقوقی برای فعالیت خود روبه‌رو هستند آن را به ما اطلاع دهند.

وی اضافه کرد: بر اساس هماهنگی‌های به عمل آمده با وزیر اقتصاد، این سامانه در مراسمی به‌طور رسمی رونمایی می‌شود اما در حال حاضر معاون حقوقی رئیس جمهور آماده دریافت پیشنهادات بخش خصوصی به‌صورت کتبی و پیامکی است.

معاون حقوقی رئیس‌جمهور گفت: بنده در کمیته 76 اتاق بازرگانی به‌همراه قوای دیگر حضور دارم و موانع کسب و کار فعالان اقتصادی را مورد بررسی قرار می‌دهیم و در بسیاری موراد این قوانین مزاحم را حذف کرده‌ایم.

وی در پاسخ به این سؤال "بعد از گذشت دو سال از ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی آیا شاهد اجرای این سیاستها هستیم یا خیر؟" تأکید کرد: بر اساس مکاتبه‌ای که بنده با استانداران انجام داده‌ام موانع این سیاستها شناسایی شده و در دست بررسی قرار دارد.

وی در پاسخ به سؤالی دیگر مبنی بر اینکه با توجه به دعوت رئیس جمهور ایران از شرکت‌ها و سرمایه‌گذاران آمریکایی برای حضور در اقتصاد کشور آیا از لحاظ حقوقی مشکلی در این ارتباط وجود ندارد، گفت: براساس موارد حقوقی، کشو‌رهایی که ایران آنها را به رسمیت می‌شناسد، در صورتی که برای سرمایه گذاری با شرایط مورد نظر ما به کشور بیایند، مشکلی برای حضور آنها وجود ندارد که این موارد آمریکا را نیز شامل می‌شود.

بنا بر این گزارش امین‌زاده در سخنرانی خود در همایش کارآفرینی نیز از دولت به‌خاطر عدم اجرای مناسب سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در حوزه کارآفرینی گلایه کرد.

  انتقادات و پیشنهادات
نام و نام خانوادگی :  *
ایمیل :
متن پیغام :  *
 
 
 
بانک اطلاعاتی اصناف طرح های توجیحی شهرک های صنعتی عضویت در خبرنامه
با عضویت در خبرنامه ایران قطعه ، از جدیدترین اخبار و اطلاعیه های سایت مطلع شوید .
صفحه اصلی  |   درباره ما   |   تبلیغات در سایت   |   حریم شخصی کاربران   |   شرایط و ضوابط   |   نقشه سایت   |   تماس با ما
تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت محفوظ می باشد .
طراحی سایت