صفحه اصلی       اخبار        مقالات        گروه های صنعتی        دسته بندی محصولات        گالری        تبلیغات        تعرفه ها        درباره ما        تماس با ما       
در محصولات
در شرکت ها
    جستجوی پیشرفته 
به ایران قطعه خوش آمدید

ورود       عضویت
گزیده اخبار آرشیو
جدیدترین شرکت ها    
جدید ترین محصولات    
نمایشگاه ها    
یوسف نژاد : عدم وابستگی به نفت منوط به رونق تولید است

نشست هم اندیشی صنعتگران شهرستان ساری به منظور بررسی راههای برون رفت از مشکلات تولید در شهرک شهید مصطفی خمینی ساری برگزار شد.

در این نشست علی رضا فرجی مدیرعامل شهرک صنعتی ساری با بیان مشکلات موجود در مسیر تولیدکنندگان خواستار اقدام جدی دولت و مجلس برای رفع این مشکلات شد.

نعمت نعمتی نایب رییس انجمن کارفرمایان شهرستانهای ساری و میاندرود هم با اعتراض به عدم همراهی مسئولین بانکها و تامین اجتماعی استان با تولیدکنندگان ضمن انتقاد از سازمان صنعت معدن و تجارت استان از وجود برخی افراد در شرکت شهرکهای صنعتی استان با نگاه مقابله با سرمایه گزاری در بخش صنعت گلایه کرد.

در ادامه محمد محمد پور عمران هم آمادگی سازمان صنعت معدن و تجارت استان را برای اقدامات لازم در راستای رفع مشکلات اعلام نمود.

رییس سازمان صنعت معدن و تجارت استان مازندران خواستار تشکیل جلسات تخصصی رفع مشکلات واحدهای صنعتی با حضور مدیران بخشهای مرتبط شد.

کامران اصغری مدیر کل تعاون کار و رفاه استان هم در این نشست با بیان اینکه صنعتگران آبروی اقتصاد کشور هستند گفت: ما موظف به رفع مشکلات شما هستیم.

کامران اصغری اظهار داشت : پیشنهاد واضح ما این است برای رفع مشکلات پیش رو در مسیر تولید در آینده جلسه ای با حضور سایر دستگاههای ذیربط تشکیل گردد تا با طرح مشکلات از سوی عزیزان در حل و رفع آن به نتیجه برسیم.

درادامه تعدادی از صنعتگران مسایلی را بیان نمودند و در خاتمه دکتر علی اصغر یوسف نژاد مشاور وزیر صنعت معدن و تجارت نیز به جمع بندی مباحث مطروحه پرداخت.

یوسف نژاد با بیان اینکه اشتغال یکی از مهمترین مباحث روز بحساب می آید گفت : همه مشکلات در گرو اشتغال است و رفع بیکاری و حفظ اشتغال موجود نیز در گرو رونق تولید است.

مشاور وزیر صنعت معدن و تجارت فضای فعلی کسب و کار را نامناسب خواند و افزود : مسئولیت مجلس و دولت باید به سمت اشتغال برود.

یوسف نژاد با تاکید بر اینکه مسئولین مرتبط باید در این شرایط خاص اقتصادی تدابیر ویژه داشته باشند تاکید کرد : صادرات و عدم وابستگی ما به نفت منوط به رونق تولید است.

معاون سابق پارلمانی وزیر اقتصاد و دارایی وقت گذاشتن مدیران و مسئولین را برای حضور در واحدهای تولیدی و صنعتی و لمس مشکلاتشان از نزدیک مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد : برای اشتغال چاره جز پرداختن به تولید نیست.

علی اصغر یوسف نژاد با اشاره به اینکه طی دوسال گذشته قطار حرکت اقتصادی مملکت که در چند سال قبل از ریل خود خارج شده بود به ریل برگشته است اظهار داشت : الان زمانیست که باید شادابی ، تحرک و تزریق پول بر بدنه صنعتی جامعه صورت پذیرد تا مدیریت بر تورم را نیز تکمیل کند.

نماینده اسبق مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در حال حاضر سرمایه گزاری برای ایجاد واحدهای جدید اولویت ندارد گفت : استفاده از ظرفیتهای خالی و تامین سرمایه در گردش واحدهای موجود باید از اولویتهای اصلی باشد و به واحدهای موجود باید بطور ویژه کمک و توجه نمود.

یوسف نژاد با اشاره به برخورد بانکها با واحدهای صنعتی گفت : صنعتگران با برخورد بانکها با متخلفان از تسهیلات بخش تولید استقبال می کنند اما صنعتگرانی که ناخواسته با مشکلات مواجه شدند و به مشکلاتی در بانکها برخوردند با آن دسته از افرادیکه پول تولید را در جای دیگر هزینه کردند فرق دارند و باید بین این دو دسته فرق قایل بود.

مشاور وزیر صنعت معدن و تجارت از حضور دولت و رییس جمهور طی روزهای آتی در استان به عنوان یک فرصت مناسب برای ارایه توانمندیهای استان به دولت نام برد.

 

  انتقادات و پیشنهادات
نام و نام خانوادگی :  *
ایمیل :
متن پیغام :  *
 
 
 
بانک اطلاعاتی اصناف طرح های توجیحی شهرک های صنعتی عضویت در خبرنامه
با عضویت در خبرنامه ایران قطعه ، از جدیدترین اخبار و اطلاعیه های سایت مطلع شوید .
صفحه اصلی  |   درباره ما   |   تبلیغات در سایت   |   حریم شخصی کاربران   |   شرایط و ضوابط   |   نقشه سایت   |   تماس با ما
تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت محفوظ می باشد .
طراحی سایت